Az egyéni terápia többek között az alábbi
nehézségek esetén segíthet:
Szorongásos zavarok (pl.pánik, fóbia)
Hangulatzavarok (pl.depresszió)
Kényszeres zavarok
Önértékelési zavarok
Személyiségzavarok
Traumával összefüggő zavarok
Az egyéni terápia előnye
Az egyéni terápia előnye lehet a csoporttal szemben, hogy egyénre szabott és nagyobb ráhangolódást tesz lehetővé a terapeuta részéről. Mindez a korai kapcsolati zavarok esetén elengedhetetlen.
Az egyéni terápia menete és kezdeti szakasza
Amennyiben egyéni terápiára jelentkezel, először egy állapot- és problémafeltáró első interjúra kerül sor. Ez akár több alkalmat is igénybe vehet és a hozott problémád és élettörténeti előzményeid alapos megismerését célozza. Ennek fényében lehet eldönteni, hogy ez a megfelelő kezelési forma-e a számodra.
Ez a kezdeti szakasz arra is lehetőséget nyújt, hogy megismerhesd, hogy milyen módon dolgozom. Amennyiben az egyéni terápia javasolható és mindketten úgy érezzük, hogy tudunk együtt dolgozni, akkor megkötjük a terápiás szerződést. A terápiás szerződésben meghatározzuk a közös munka célját és várható időtartamát is.
Ha úgy érzed, hogy ez lenne a számodra megfelelő választás, akkor itt tudod felvenni velem a kapcsolatot.
(Jelenleg nem tudok több egyéni terápiát vállalni, amennyiben ebben változás történik, itt jelezni fogom. Érdemes lehet megnézned az aktuálisan induló csoportokat is.)
Az egyéni terápiás
folyamat eredménye
Az egyéni terápiás folyamat eredményeképp a pszichés tünetek csökkenése, önmagaddal való viszonyod pozitívabb megélése és kapcsolati működéseid harmonikusabbá válása várható. Összességében azt mondhatjuk, hogy a személyiségműködésed érettebbé válik.
Az egyéni terápiás ülés díja 15 000 forint / 50 perc.

GYIK
A terapeutával való viszony a szülő-gyerek kapcsolati helyzetet mintázza. A terapeuta igyekszik olyan biztonságos kapcsolati légkört teremteni, ami esetleg korábban hiányzott. Ennek részeként igyekszik megfelelően észlelni, hogy éppen milyen érzelmi állapotban vagy, ezeket pedig visszatükrözni és meg is nevezni a számodra. Ezáltal a korábban esetleg megnevezhetetlen érzéseidnek neve lesz, ami már önmagában segít a kezelésükben. Továbbá hosszú távon beépíted azt a viszonyulást is, ahogy a terapeutád igyekszik az érzéseidet csillapítani és ezt később saját magaddal kapcsolatban is tudod majd alkalmazni.
Ez a probléma mélységétől függ elsősorban. Még körülhatároltabb problémák esetén (pl.vizsgaszorongás) rövidebb, kiterjedtebb, a személyiséget áthatóan érintő problémák (pl.gyerekkori traumatizáció) esetén hosszabb folyamatra lehet számítani.
Az ülés heti rendszerességgel történik. Ennél ritkább találkozás esetén a folytonosság érzése már nem biztosítható.
Ezt szintén a probléma jellege határozza meg, illetve az is fontos, hogy Te milyennek éled meg az adott módszerrel való munkát. Részletesebben a Módszerek résznél olvashatsz erről.
Az első ülés azt a célt szolgálja, hogy minél jobban megismerjelek Téged és a hozott problémát. Az ülés elején kérem, hogy mutasd be, hogy mi okoz nehézséget a számodra. Ebben először követem azokat a témákat, amiket fontosnak tartasz behozni, majd később célzottabb kérdéseket is teszek fel.