Csoportok
Két csoportterápiás lehetőséget kínálok, amelyek segíthetnek, hogy közelebb tudj kerülni az érzéseidhez. Fedezd fel, hogyan segíthetnek ezek a csoportok Neked is!
Két csoportterápiás lehetőséget kínálok, amelyek segíthetnek, hogy közelebb tudj kerülni az érzéseidhez. Fedezd fel, hogyan segíthetnek ezek a csoportok Neked is!
8 alkalmas tematikus készségfejlesztő csoport, mely a DBT és a pszichodráma elemeit ötvözi.
Ezt a csoportot főleg akkor ajánlom a számodra, ha úgy érzed, hogy érzelemszabályozási nehézségekkel küzdesz:
Az érzelemszabályozó csoport lehetőséget kínál számodra, hogy:
Az érzelemszabályozó csoportra való bekerülést egy első interjú előzi meg, amelynek az a célja, hogy jobban megismerjünk Téged és azt a nehézséget, amivel a csoporton szeretnél dolgozni. A csoportot nem egyedül, hanem Bodor Bernadett pszichoterapeuta kolléganőmmel együtt vezetjük. Hetente találkozunk 2 órás időtartamban.
Milyen hiedelmeid vannak az érzelmekkel kapcsolatban és ezek hogyan akadályoznak?
Melyek az érzelmi élmények összetevői és hogyan ismerheted fel őket?
Hogyan ismerhetsz fel és kezelhetsz nehéz érzelmi állapotokat (harag, szorongás, szégyen, üresség stb.)?
Mit tehetsz a az érzelmek okozta szenvedés csökkentése érdekében?
Hogyan csökkentheted az érzelmi sérülékenységed a mindennapokban?
Mit tehetsz a pozitív érzelmek gyakoriságának fokozása érdekében?
Egy csoportalkalom díja 10 000 forint / 120 perc
Úgy gondolom, hogy a csoport hasznos kiegészítése lehet az egyéni terápiás folyamatoknak, mivel a stabilizációs gyakorlatok elsajátítása sok esetben elengedhetetlen része a terápiának. Viszont ha jelenleg egyéni terápiába jársz, akkor azt ajánlom, hogy mindenképp egyeztess a pszichológusoddal arról, hogy javasolható-e a számodra a részvétel.
Fontos, hogy a csoportban elsősorban kognitív készségfejlesztés zajlik, vagyis elsősorban a tudatosításban, technikák tudatos alkalmazásában segít. Már ez nagyon sokat jelenthet, hiszen szabályozni is azt tudjuk, amit ismerünk. Ha azonban neked mélyebb kapcsolati elakadásaid és önszabályozási problémáid vannak, akkor a csoport kiegészítéseképpen lehet, hogy egyéni terápiát is javaslunk majd a számodra.
A csoport elején átbeszéljük a házi feladattal kapcsolatos tapasztalatokat, elakadásokat. Majd ezt követően kerül sor az aznapi téma feldolgozására, csoportos megbeszélés, gyakorlás vagy szituációs gyakorlatok formájában. Végül összegezzük, hogy mit viszünk magunkkal az aznapi csoportról.
Mint minden önismereti csoportnál, úgy itt sem szerencsés, ha ismerősök együtt vannak jelen a csoporton, mivel a már meglévő kapcsolódás befolyásolni tudja az alakuló csoportfolyamatokat.
Igen, a csoporton tanultak elmélyítése érdekében minden alkalommal adunk majd házi feladatot, amit a következő alkalom elején közösen megbeszélünk.
150 órás önismereti csoport, mely a cselekvést állítja a középpontba a pszichodráma módszerét alkalmazva.
Ezt a csoportot ajánljuk a számodra, ha úgy érzed, hogy:
A pszichodráma csoport lehetőséget kínál számodra, hogy:
Az pszichodráma csoportra való bekerülést egy első interjú előzi meg, amelynek az a célja, hogy jobban megismerjünk Téged és azt a nehézséget, amivel a csoporton szeretnél dolgozni. A csoportot nem egyedül, hanem Bodor Bernadett pszichoterapeuta kolléganőmmel együtt vezetjük. Havonta találkozunk 10X45 perc időtartamban.
A csoport zárt csoportként működik, az első két alkalmat követően kell dönteni a csoportfolyamat iránti elköteleződésről.
Az általunk vezetett pszichodráma csoport protagonista centrikus, vagyis az egyéni történetek feldolgozását állítja a középpontba. Protagonistának nevezzük azt a csoporttagot, aki főszereplő lesz az adott játékban, akinek a történetét eljátssza a csoport.
Egy csoportalkalom díja: 30 000 forint / nap
A pszichodráma nem csupán önismereti, de pszichoterápiás módszer is, ami azt jelenti, hogy sokféle pszichés betegség (szorongásos zavarok, depresszió, személyiségzavarok) kezelésében is alkalmazható. Amennyiben van valamilyen pszichés tüneted, akkor az első interjú során körbejárjuk ezt és megállapítjuk, hogy a Te esetedben ajánlható-e a módszer. Szükség esetén elképzelhető, hogy a csoportfolyamat mellett egyéni terápiát is javaslunk.
A pszichodráma ülés ráhangolódással kezdődik, hogy a résztvevőket segíteni tudjuk abban, hogy elkezdjenek befelé és egymásra figyelni. Ezt szolgálja a nyitókör, amikor mindenki elmondja, hogy milyen témával érkezett, mi történt vele az előző ülés óta. A ráhangolódást különböző mozgásos és egyéb gyakorlatok is segíthetik. Ezt követően kiválasztja a csoport, hogy aznap kiknek a játékát jelenítjük meg. A játékok eljátszását pedig mindig verbális feldolgozás is követi.
Egy pszichodráma alkalomba 2 vagy 3 nagyobb protagonista játék fér bele. Egy 15 fős csoport esetén egy 150 órás csoportban ez azt jelenti, hogy 2-3x lehetünk főszereplők. Az aznapra hozott témák közül általában a csoport választja ki, hogy kinek a témáját jelenítik meg, bizonyos esetekben azonban a csoportvezetők is javasolhatnak játékot.
Egyrészt a játékokon keresztül, amikben főszereplő voltam, a saját történeteim átdolgozása révén. Másrészt azon szerepek eljátszása révén, amikre a többiek választanak, hiszen viselkedéses szerepeim ezáltal is gazdagodnak. Harmadrészt megfigyelőként is előfordul, hogy érzelmileg bevonódom egy sajátomra emlékeztető történet által.
A csoport lehetőséget kínál arra, hogy fokozatosan, a saját tempódban vonódj be a folyamatba. Ha az elején nem vállalsz főszerepet, nézőként illetve más drámájának szereplőjeként is sok fontos megélésed lehet, ami gazdagítja az önismeretedet.